14 Ocak 2013 Pazartesi

Alternatif Dikiş Kutusu...

Normal dikiş kutuları bize yetmiyor ya...
Alet kutusunu dikiş-takı-örgü işlerine kullanmak iyi fikir gibi geldi bana...
Hatta bunların büyük ve üç katlı olanları da var yapı marketlerde...
Hatta biz bunları boyar dekopaj yapar süsleriz de değil mi :))

Anlaşılacağı gibi bugün de benden hayır yok :(
Hobi odama çamaşır serdim, kurusunlar diye...Yani yerim dar :)))))
Az sonra kalkıp tv karşısına geçer, örtümü işlerim :)


25 yorum :

 1. Çok iyi fikir Banu abla,bizde kursta malzemelerimizi bu kutularda muhafaza ediyoruz,çok işimize yarıyor,derli toplu duruyor malzemelerimiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki bunu akıl edenler varmış Sevilcim, ama süslemekte lazııım :)))))

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Sen de şekersin Öznurcum, bence fikir de şeker :))))

   Sil
 3. fikrinize sağlık... size ve bloğunuza bayıldım... takibe aldım. bende beklerim;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fikir internetten Fundacım, ben uydulamaya kalkarsam sanırım en az 5 adet en büyüğünden lazım bana :) Takibindeyim :)

   Sil
 4. ALLAHHH SİZİN İYİLİĞİNİZİ VERSİN:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aman dur ben kullanmıyorum bunu sevgili Mutluluklar sokağı, bana yetmez zateeeen :)) Blog başlığım hediye, çok güzel değil mi :)

   Sil
 5. BLOG SAYFANIZDA ÇOK ŞEKER OLMUŞ

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel fikir.Ablam da alet kutusunu dikiş kutusu olarak kullanıyor.Ben de yapmak isterim ama malzemelerimin onda birini bile almaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet fikir güzel sevgili Neşeli Oyuncaklar, ama benim içinde öyle, her hobi çeşidine bir kutu yapsam bile, dediğin gibi malzemeler sığmaz :))

   Sil
 7. A.. Ne zaman değiştirdin sayfanı. Çok iç açıcı olmuş. Aklın yolu bir derler di mi.. Benim bütün yapıştırıcılarım alet kutusunda. Ama daha kutuyu süsleyemedim. Bir de şeffaf çivi - vida kutuları var ya. Onlarda da düğmeler, makaralar var. Şeffaf olunca çok kullanışlı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neredeyse bir hafta oldu Gülsümüm, başlık hediye olarak geldi, ben de çok sevdim :)
   Alet kutusu... bana göre değil, elimin altında olmalı malzemeler, yani ortalıkta, al kutuyu aç kapağını...ıııhhh... zaten birkaç tane gerek... Ama o şeffaf kutulara evet... düğmeler ve minik malzemeler için ...

   Sil
 8. Bu da yetmez bize kardeşşşş:)) Ben de düşündüydüm böyle bişi yapmayı hatta koçtaşa gidip baktım ama yine de bana yetmeyeceğini düşününce vazgeçtim almaktan. Evde 2 tane aynısından var, alet edavat kutusu olarak, darman çorman onlara bile el atamadım daha ki dekupaja da pek münasip gelmedi çirkin bişiler o kutular uğraşınca ne olur hayal bile edemedim:) Lakin bir de bavul var atmaya kıyamadığım yumuşak bir şey eğer onu sert hale getirecek bir çözüm bulursam tüm dikiş malzemelerini koyabileceğim birşey kısmen olur kiii bir dikişe kalkıştığımda her yerden malzeme toplamaktan da kurtulurum. Sen yine araştırmaya devam et ben de bavulun resmini göndereyim sana neler yapabiliriz bir bak. Bu arada nHEADER'ın çokk güzel olmuş, Değmesin Yağlı Boya'da yapıyor çok güzel headerlar, hani demiştim ki nerede bana göndereceğin ki, göndermedin kii hani diyorum kiiiii:)) Anladın sen onu:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim gibi malzeme manyaklarına yetmez tabii Fiammacım, anca bavul/bavullar yeter, o da bana göre değil, ben elimin altında isterim ya herşeyi :)
   Bavulun resmi hani, göndermedin ?
   Ben de headerları hemen göndereyim dur...

   Sil
 9. Heh heh biz boyacılar bu kutuyu çoktaaan keşfettik. Atölye'ye giderken malzemeler başka yere sığmıyor ki zaten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vaaay Colettem, biz geri kalmışıııız :))

   Sil
 10. İyi yapmışsın. Daha çok yer isteyene kat kat olanları da var. Bana olmaz ama işleyenlere süper. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ben kullanmıyorum sevgili Sena Çeyiz,bu internetten fikir, bana da az gelir :)

   Sil
 11. Ben Mahmut Abinizin alet kutularına çoktaaan el koydum:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bravo Nalanııım, senin malzemeler ortada görünmesin veya asmayasın diye Mahmut abim ses etmemiştir:))

   Sil
 12. Heh heeeee.... Ben de bir tane var bunlardan ama amacına uygun olarak kullanılmakta. Yani çivi, vida, raptiye, matkap uçları... Ama hobi kutusu olarak bence hiç de fena bir alternatif değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim malzemelere yetmez Demetcim, ama boya malzemeleri için düşünürüm doğrusu, çünkü yazın dışarıda neresi serinse orada boya-dekopaj işlerimi yapıyprum, pratik olur :)

   Sil
 13. banu hanım ben yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum çok da memnunum ama herkes bana gülecek diye kıyı bucak saklıyordum artık bende göğsümü gere gere ortalıkyere çıkarayım bari

  YanıtlaSil
 14. Aaa... niye gülsünlerki Yeldacım, bana göre çok kullanışlı bile... Hatta üzerini biraz dekopaj ya da yapışkanlı kağıtla ya da fisto kurdele bişeylerle süsleyince ne güzel olur, yayınla bence canımcım :)

  YanıtlaSil

İçinizden geleni yazın :)