21 Şubat 2010 Pazar

Bugün neler yaptım

Bugün ütü günümdü.

Önce bilgisayarımdan müzik açtım, sevdiğim eski yeni bir sürü şey yüklü.
Ütü yapmayı seviyorum. Bir kere yıkadığım şey eski bile olsa ütü geçtikçe yenileniyor ve parlıyor o hoşuma gidiyor. Her bir parçayı ütülerken onunla ilgili anılar geçiyor aklımdan, bu da bana zevk veriyor. Bu arada mis gibi kokuyu da unutmayayım. Eh ütü bitti işte, herbirini yerlerine de yerleştirdim, şimdi internette dinlenme zamanı. Zamanı derken kayıt zamanına göre düşünmeyin, işim öğlen saat yarımda bitti:)


Tığ Kavanozu


Tığlarım çantada değil de gözümün önünde olsun diyorsanız, plastik kapaklı bir kavanozdan tığ kavanozu yapabilirsiniz, yapım aşamaları linkte...


Guguklu saat
Guguklu saati küçüklüğümden beri çok severim. Bir ara ahşaptan bir tane vardı evimizde, bozulmuştu, sonra ne yaptık onu hatırlamıyorum. Eh, bu guguklu saatle de idare edebilirim herhalde:))
Kırmızı başlıklı kızKırmızı başlıklı kızı bilmeyen yoktur herhalde. İşte onun figürlerinden yapılmış kalem çantaları.Keçe KuşlarBu kuşların kesimi daha değişik, kanatta beraber kesilip alta doğru kıvrılmış, daha pratik gibi geldi bana, süslemeleri de fikir olsun:)
Çocuk odasına koltuk

Bir koltuğun böyle deseni olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Kumaş boyama ustaları bunu kolayca uygulayabilir, eğlenceli değil mi....


7 yorum :

 1. ama ama ama bunların hepsi çok şirin ve hepsinden yapmak istiyorum beeen.

  YanıtlaSil
 2. süper öneriler oluyor burada çok seviyorum bloğunuzu

  YanıtlaSil
 3. Seçemedim hangisi daha güzel! Ama koltuk çok yaratıcı olmuş:))

  YanıtlaSil
 4. Hepsi ayrı ayrı güzel ama ben tığ kavanozu fikrini oldukça beğendim :) heran yapabilirim :)

  YanıtlaSil
 5. HELLO!!!Thanks for your visit. Bye. Selamlar!!!

  YanıtlaSil
 6. Tığ kavanozuna bayıldım ya hiç aklıma gelmez yani:)Kesinlikle yapıcam bi tane,böylece hiç kaybolmazlar:)Paylaşımlarınız için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 7. kuşlar harika hepsi birbirinden güzel paylaşımınız için teşekkürler..sevgi ve dostlukla..

  YanıtlaSil

İçinizden geleni yazın :)